OKENNÉ KONŠTRUKCIE

Okná zabezpečujú v interiéri funkciu denného osvetlenia, prirodzenú insoláciu a vetranie. Okrem iného opticky prepájajú interiér s exteriérom. V súčasnosti je už rad výrobcov, ktorý dokážu zákazníkovi ponúknuť okná podľa jeho predstáv z hľadiska proporcií, spôsobu otvárania, či povrchového prevedenia. Spotrebiteľ sa často rozhoduje medzi plastovými, drevenými, alebo hliníkovými. Drevené okná sú na pohľad pekné, sú vyrobené z prírodného recyklovateľného materiálu, sú však náročnejšie na údržbu ako plastové a nesprávnou starostlivosťou sa ich životnosť výrazne skracuje. Hliníkové okná sú vhodné do obchodných priestorov a do ľahkých transparentných fasád. Plastové okná sú momentálne cenovo najdostupnejšie, vyrábajú sa v rôznych farebných kombináciách a ich údržba je jednoduchá. Miestom, ktorým uniká najviac tepla z interiéru sú práve okná, preto by sa každý budúci majiteľ nových okien mal zaujímať o ich tepelnoizolačné vlastnosti, ktoré musí výrobca deklarovať, najmä o súčiniteľ prestupu tepla zasklením Ug a rámu Uf a o lineárny stratový súčiniteľ ψg, ktorý vyjadruje vplyv styku zasklenia a krídla na tepelný tok. Súčiniteľ prestupu tepla celého okna Uok sa vypočítava na základe jeho veľkosti a vždy musí byť menší, ako normou určený súčiniteľ prechodu tepla Uok,N.

Prvým predpokladom správneho osadenia nového okna je správne zameranie otvoru, zistenie tvaru ostenia, nadpražia a parapetu. Ostenie je nutné izolovať tepelným izolantom v hrúbke minimálne 30 mm, alebo je možné použiť špeciálne tepelnoizolačné omietky. Ostenie, nadpažie i parapet musia byť pred montážou vyrovnané a ošetrené penetračným náterom. Pri osadovaní do ostenia s už vyhotovenými omietkami sa na tesnenie použijú komprimované pásky v krycích lištách. Ak omietky ešte nie sú vyhotovené môžu sa použiť tesniace fólie. V každom prípade musí byť styk okenného rámu a steny dilatovaný. Tesnenie z exteriérovej strany musí byť paropriepustné a vodonepriepustné, naopak z interiéru musí byť tesnenie paronepriepustné. Poloha okna v obvodovej stene závisí od jej zloženia, pri homogénnych stenách sa okno osadzuje v polovici hrúbky steny od osi smerom do interiéru, v prípade vrstvenej steny s jadrovou izoláciou sa okno usadí priamo do roviny izolácie. Okno je nutné kotviť do obvodovej steny pomocou kotiev, pri plastových oknách ich vzdialenosť je maximálne 700 mm, pri drevených alebo hliníkových 800 mm, od vnútorných rámov okná musí byť kotva vzdialená 100 až 150 mm.

V snahe zlepšovať naše služby a vychádzať v ústrety požiadavkám našich zákazníkov dodávame výhradne certifikované plastové okná. Vďaka výrobe profilových systémov podľa rakúskej technológie firmy GRUBER&CO ponúkame kombináciu jedinečného vzhľadu, kvality a ceny.

Všetky naše okná majú: vysokú odolnosť proti povrchovej kondenzácií, hladkú povrchovú úpravu pre ľahšie čistenie, veľkú komoru pre oceľovú výstuhu, ktorá vylepšuje celkovú stabilitu okna, celoobvodové kovanie SIEGENIA-AUBI, žiarivo snehobielu farbu, patentované, neopakovateľné zloženie profilu

 
PREHĽAD PROFILOV AVANTGARDE
 

PROFIL PRIME

7-komorová konštrukcia
konštrukčná šírka profilu 93 mm
trojsklo, TGI s U=0,5 W/m2K (Ar)
3-násobné tesnenie okna
Uw=0,76 W/m2K
vysoká odolnosť voči kondenzácií
vysoká zvuková izolácia
oceľová výstuha rámu a krídla

PROFIL ENCORE

4-komorová konštrukcia s izoláciou
konštrukčná šírka profilu 80 mm
trojsklo, TGI s U=0,5 W/m2K (Ar)
Uw=0,77 W/m2K
výborný pomer ceny a parametrov
vysoká odolnosť voči kondenzácií
vysoká zvuková izolácia
oceľová výstuha rámu a krídla

PROFIL OVLO

6-komorová konštrukcia
konštrukčná šírka profilu 80 mm
dvojsklo, TGI s U=0,7 W/m2K (Ar)
Uw=0,93 W/m2K
výborný pomer ceny a parametrov
vysoká odolnosť voči kondenzácií
moderný a elegantný dizajn
oceľová výstuha rámu a krídla

AVANTGARDE 7000 a 9000

5-komorová konštrukcia
konštrukčná šírka profilu 70 mm
dvojsklo, TGI s Uw=1,1 W/m2K (Ar)
vynikajúca cena
vysoká odolnosť voči kondenzácií
moderný a elegantný dizajn
oceľová výstuha rámu a krídla

AVANTGARDE 7000 a 9000 HS PREMIUM

6-komorová konštrukcia
konštrukčná šírka profilu 70 mm
dvojsklo, TGI s Uw=1,0 W/m2K (Ar)
výborný pomer ceny a parametrov
vysoká odolnosť voči kondenzácií
moderný a elegantný dizajn
oceľová výstuha rámu a krídla

 
PREHĽAD ŠTANDARDNÉHO FAREBNÉHO PREVEDENIA OKIEN AVANTGARDE

 

 

PREHĽAD NEŠTANDARDNÉHO FAREBNÉHO PREVEDENIA OKIEN AVANTGARDE

 

 

DOPLNKOVÝ SORTIMENT OKIEN

Horizontálne žalúzie je vyrobené z hliníku. Zákazník má možnosť výberu z pestrej farebnej škály lamiel. Jednoduché ovládanie umožňuje ovplyvniť prísun slnečného žiarenia.

Siete proti hmyzu sú vyrobené zo skleneného vlákna potiahnutého plastom, ktoré nepodlieha korózií a je odolné voči teplotným rozdielom. Vyrába sa v šedej a čiernej farbe a na okennom profile je takmer neviditeľné. Je možné vybrať si medzi pevnou a rolovacou sieťou, ktorá je v decentnom ráme vo farbe podľa želania zákazníka.

Vnútorné parapety sú vyrábané z PVC, rovnako ako plastové okná a dvere. Parapety z PVC nenasiaknu vodou, sú stálofarebné, odolné voči účinkom slnečného žiarenia 100% vďaka ochrannej fólií RENOLIT a sú 100% recyklovateľné. Pri transporte a montáži sú parapety chránené fóliou. Ponúkaný sortiment parapetov je v šírkach 150, 200, 250, 300, 350, 400, 450, 500, 550 mm.

 

PREHĽAD PONÚKANÝCH INTERIÉROVÝCH PARAPETOV
 

Vonkajšie parapety sú vyrábané z hliníkového plechu hrúbky 0,8 mm. Povrchovú vrstvu tvoria vysokokvalitné polyesterové farby typu Colorflex a Antislip. Parapety chránia pred poveternostnými vplyvmi. K parapetom dodávame bočné plastové krytky, určené pre napojenie parapetu k osteniu okna. Pri transporte a montáži sú parapety chránené fóliou. Dodávané šírky sú na mieru podľa zamerania šírky ostenia, minimálne však 30 mm za okraj fasády.

 

PREHĽAD PONÚKANÝCH EXTERIÉROVÝCH PARAPETOV

 

 

DVERNÉ KONŠTRUKCIE

Vchodové dvere sú vizitkou domu a výrazný architektonický prvok. Ich význam bol v minulosti často krát zanedbávaný, preto by mala byť venovaná ich výberu náležitá pozornosť. Nemusia plniť však len estetické a reprezentatívne nároky. Správne dvere dokážu priaznivo ovplyvniť tepelné straty a zároveň priniesť pocit bezpečia.

Základným kritériom z hľadiska teplo-techniky je súčiniteľ prechodu tepla U [W/m2.K]. Normou odporúčané hodnoty súčiniteľa prechodu tepla dverí sú vedené v tabuľke. UN

Obyvatelia bytových domov by mali venovať pozornosť minimálnym rozmerom dverí, ktoré vyplývajú z prevádzkových pomerov a množstva prechádzajúcich osôb v dome. V prípade polyfunkčných bytových domov aj veľkosti dopravovaných predmetov. Svetlá šírka by nemala byť menšia ako 900 mm a výška 2150 mm, pri celopresklených dverách 2050 mm. Delenie dverí môže byť jednokrídlové, alebo dvojkrídlové. Ak je stavebný otvorov príliš veľký, dvere sa môžu doplniť bočnými i vrchnými svetlíkmi. Dverné krídlo musí mať dostatočnú tuhosť, aby bolo schopné odolávať účinkom budúceho zaťaženia. Musí zaisťovať bezpečné a plynulé otváranie i zatváranie. Bezpečnosť dverí proti vypáčeniu by mal zaistiť minimálne trojbodový uzamykací mechanizmus.

Záujemcovia sa často rozhodujú medzi plastovými a hliníkovými dverami. Medzi najväčšie výhody plastových dverí patria ich izolačné vlastnosti, odolnosť povrchu materiálu a dostupná cena. Disponujú moderným vzhľadom, majú dobré zvukovo-izolačné vlastnosti a jednoduchú údržbu vďaka hladkému stálofarebnému povrchu. Plastové dvere sú vhodné pre domy alebo miesta s malým počtom prechádzajúcich ľudí. Pre väčší pohyb sú vhodnejšie kovové dvere. Pri hliníkových dverách sa záujemca môže spoľahnúť na ich dlhú životnosť, tvarovú stálosť. Sú odolné voči poveternostným vplyvom. Rámy sa dnes vyrábajú aj s prerušenými tepelnými mostami, a tak nehrozia tepelné straty. Majú vynikajúce stálofarebné vlastnosti a sú nenáročné na údržbu. Ich cena je však vyššia ako pri plastových dverách.

Dvere chránia príbytok a majetok obyvateľov domov a preto by sa o nich nemalo uvažovať ako o úplne lacnej záležitosti, keďže sú vždy vyrobené ako originál. Svojim zákazníkom ponúkame dvere, ktoré im budú spoľahlivo slúžiť, chrániť a spríjemňovať ich život po dlhú dobu. Na výber ponúkame plastové i hliníkové dvere.

 

VCHODOVÉ PLASTOVÉ DVERE sú vyrobené z kvalitného PVC a majú priaznivú cenu. Vyznačujú sa elegantným dizajnom. Rovnako ako pri okenných aj dverné profily sú vyrábané rakúskou technológiou firmy GRUBER&CO. Dvere majú dve dorazové tesnenia, ktoré zabraňujú prenikaniu vody a vzduchu. Majú hliníkový prah s prerušeným tepelným mostom a trojbodový uzamykací systém. Sú vystužené oceľovými uzavretými profilmi s hrúbkou steny 2 mm. Vďaka tomu sú dvere veľmi stabilné a tuhé voči deformáciám. Dvere sa vyrábajú podľa požiadaviek a vkusu klienta s výplňami krídel podľa ich delenia.

 

VCHODOVÉ HLINÍKOVÉ DVERE sú vyrábané z hliníkových profilov. Sú charakteristické optimálnymi tepelnoizolačnými vlastnosťami, trvanlivosťou materiálu a povrchovou lakovanou úpravou. Sú dostupné v plnej farebnej škáre RAL. Dvere môžu byť vyrobené z profilov s prerušeným tepelným mostom alebo bez. Podľa potrieb zákazníka môžu byť dvere presklené klasickým alebo bezpečnostným sklom, alebo inou výplňou.

PONZIO NT60 Systém hliníkových profilov bez tepelnej izolácie má svoje využitie hlavne tam, kde nie je požiadavka na kvalitnú tepelnú izoláciu. Systém NT 60 umožňuje použitie sklených výplní, hliníkových panelov, sadrokartónových a polyuretánových dosiek hrúbky 1-40 mm.

PONZIO NT62 Systém hliníkových profilov s prerušeným tepelným mostom (nedochádza k premŕzaniu). Systém NT 62 umožňuje použitie sklených výplní, hliníkových panelov, sádrokartónových a polyuretánových dosiek hrúbky 1-40 mm.

 

Naši partneri

basf

image

image

image

baumit

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image

image